top of page

בשמי נישה


בשמי נישה

OUD ISPAHAN by CHRISTIAN DIOR 8.5oz/250ml

בושם נישה הוא ניחוח, שמיוצר על ידי בית בשמים קטן ועצמאי ולרוב נוצר באמצעות מרכיבים איכותיים ולפעמים מרכיבים נדירים. בשמי נישה ידועים בדרך כלל בריחותיהם הייחודיים והמיוחדים שאינם מצויים בדרך כלל בבשמים הקלאסיים ולכן כל המוצרים, השירותים ותחומי העניין שלהם פונים לקהל קטן יותר.

בניגוד לבשמים בייצור המוני, בשמי נישה מיוצרים בדרך כלל בכמויות קטנות יותר מבשמי מעצבים ולרוב מכילים חומרי גלם ושמנים יקרים, שמביא למחיר גבוה יותר. בשמי הנישה מיוצרים לעתים קרובות בגישה אמנותית ואינדיבידואליסטית יותר ועשויים להיות בהשראת נושא או מושג ספציפיים.

בשמי נישה צברו פופולאריות בשנים האחרונות כאשר הצרכנים מחפשים ניחוחות ייחודיים ואישיים יותר. הם מציעים דרך לאנשים לבטא את האינדיבידואליות שלהם באמצעות ריח ולעתים קרובות נתפסים כצורה של מותרות או פינוק.


ניחוחות נישה מיוצרים לפעמים על ידי אותם מבשמים, שעושים גם ניחוחות מעצבים על בסיס קבוע אבל עם קאץ'. כשיוצרים ניחוח נישה, מבשמים מקבלים את החופש היצירתי יותר לעשות את מה שהם מרגישים, אוהבים ורוצים ליצור ומראייה ברורה לגבי מוצר הגמר, מה שלעתים קרובות לא נמצא אצל עמיתיהם המעצבים.


בשם מאסטר ואחד מאפי הבושם המוכרים ביותר בתעשייה Bertrand Duchaufour שאחראי על יצירת בשמי נישה רבים אהובים על מעריצים אמר, שהאתגרים הגדולים ביותר שלו עם יצירת בשמים ומקוריות הם: "מה שאני בעיקר מתעניין בו זה לא הנושא של ניחוח אבל הדרך בה אני בוחר לפתח אותו; הדרך בה אני בוחר ליצור את הניחוח על סמך הרכיבים והמבנה שלו כדי למצוא את ה"הסכם" הנכון. זה תמיד מאתגר עבורי לוודא שמרכיבים מסוימים בולטים במה שאני מחשיב כ"הסכם" מקורי.

ברטראן ידוע בשימוש החדשני שלו במרכיבים, במיוחד קטורת, וביכולתו ליצור ניחוחות מורכבים, רב-שכבתיים, מודרניים ונצחיים. הניחוחות שלו זכו לשבחים משמעותיים ועזרו לעצב את תעשיית הבשמים המודרנית הנישה.

ברטראן התחיל את הקריירה ב 1985 בקבוצה Lautier Florasynth ב Grasse, לפני כן עבד ב Créations Aromatiques ו Symrise ושם רכש את כישוריו כבשם. בשנת 2008 הפך לבשם עצמאי והפך לבשם הבית של L'Artisan Parfumeur. במשך 10 השנים, שעברו מאז יצר בשמים מפורסמים Timbuktu, Dzongkha, Nuit de Tubereuse, and Fleur de Liane. הוא גם יצר בשמים למותגי נישה Aedes De Venustas and MDCI Parfums.

לאחר שעזב את L'Artisan Parfumeur המשיך לעבוד עבור מותגי נישה כמו The Vagabond Prince ו Neela Vermeire Creations, Naomi Goodsir Parfums ועוד.


זאת הדרך שבה Bertrand ורבים מבשמים רבים אחרים מתמודדים עם יישום חוויות אישיות עם כישורים מקצועיים כדי להתרחב מעבר לסטנדרט, לעורר זיכרונות ומקומות, ולספק לנו חווית ריח בלתי נשכחת.

לכן, המקום שבו אתם מקבלים תמורה טובה יותר לכסף טמון במוצר ייחודי שנעשה במסירות ותשוקה.

הכי חשוב לזכור שיש ניחוחות טובים ויש ניחוחות רעים בעולם המעצבים ובעולם הנישות. אז, בסופו של דבר, זה לא משנה אם הבושם שלך הוא נישה או לא. מה שהכי חשוב זה אם הניחוח עובד בשבילך.

האם זה אומר כשאת מגלה בושם נישה, שאת צריכה לוותר על ניחוחות מעצבים? לדעתי, כל אחת צריכה לקבל את ניחוחות המעצבים וניחוחות הנישה בקולקציית הבשמים שלה.


ההצלחה של בתי נישה לא ירדה מתחת לרדאר של מותגי מעצבים. בתגובה, רבים מהמותגים השיקו בשמים אקסקלוסיביים ופרטיים יותר כמו

Tom Ford Private Blend Line, Armani Privé, Dior Collection Privée, Les Exclusifs de Chanel

ורבים נוספים כדי ללכוד את מהות הבלעדיות, ולשמור על הלקוחות הנאמנים שלהם עם אותו מותג.

Tom Ford Private Blend Tuscan Leather

Tom Ford Private Blend Tuscan Leather 3.4 oz / 100ml


עם כל ניחוחות הנישה בשוק, ניחוחות מעצבים מקווים אקסקלוסיביים הפיקו כמה מהבשמים בעלי הריח הטוב ביותר בכל הזמנים כמו ה Dior’s Oud Ispahan של דיור ו Tom Ford’s Tuscan Leather של טום פורד.


התופעה של בשמי נישה לקחה את העולם ברגליים ולא נדיר לראות יותר ויותר מותגי נישה פותחים את החנויות שלהם בכל מקום.

בתי הנישה הטובים ביותר מוכרים את הבשמים בחנויות נבחרות, חנויות יוקרה ובבוטיקים אקסקלוסיביים כדי לשמור על הבלעדיות שלהם.


כמה בשמים שזכו בתואר בושם הנישה הטוב לשנת 2022 באתר Fragrantica

Crystal Saffron Matiere Premiere

הבושם Crystal Saffron של חברת Matiere Premiere הוא ניחוח תבלינים ענבר לנשים וגברים. הניחוח חדש. Crystal Saffron הושק בשנת 2022. ופותח ע"י Aurelien Guichard.

התו העליון הוא מושק; תו האמצע הוא זעפרן; תווי הבסיס הם אמברוקסאן ו- קטורת.

בושם יוניסקס, מבוסס זעפרן טרי.

Gris Charnel Extrait BDK Parfums

Gris Charnel Extrait BDK Parfums

הבושם Gris Charnel Extrait של חברת BDK Parfums הוא ניחוח תבליני עצים לנשים וגברים. הניחוח חדש. Gris Charnel Extrait הושק בשנת 2022. ופותח ע"י Mathilde Bijaoui. התווים העליונים הם הל, תה שחור ו- תאנה; תווי האמצע הם איריס, וטיבר בורבון ו- Cistus Incanus; תווי הבסיס הם אלגום, וניל ממדגסקר, פולי טונקה, ארז ו- עלה פצ'ולי אינדונזי.


Musk Therapy Initio Parfums Prives

הבושם Musk Therapy של חברת Initio Parfums Prives הוא ניחוח מושק עצי ופרחוני לנשים וגברים. הניחוח חדש. Musk Therapy הושק בשנת 2021.

Musk Therapy Initio Parfums Prives

French Flower Matiere Premiere

הבושם French Flower של חברת Matiere Premiere הוא ניחוח פרחוני לנשים וגברים. הניחוח חדש. French Flower הושק בשנת 2022. ופותח ע"י Aurelien Guichard. התווים העליונים הם אגס ו- זנגביל ניגרי; תווי האמצע הם טוברוז, פריחת התפוז ו- תה סיני; תו הבסיס הוא אמברוקסאן.

French Flower Matiere Premiere

בעולם שבו הרוב נראה ומריח אותו הדבר, רוצים להתבלט? בדיוק כמו עם בגדים, הניחוחות יכולים לעשות את ההבדל ויחד עם זה להרגיש מיוחדת.אינקצלופדיה לבשמים כאן


מאמרים קשורים

האביב באוויר וכך גם יום הניחוח הבינלאומי שחל ב 21 למרץ כאן

"מסקרן מהאפשרויות היצירתיות של הריח" BYREDO כאן

לשמור על ריח הבושם לאורך כול היום כאן

רוצים להריח נהדר אבל לא בטוחים איזה כמות בושם לשים ובאיזה אופן כאן


Commentaires


bottom of page