top of page

יום הקפה הבינלאומי


יום הקפה הבינלאומי

רובנו מתקשים לפתוח את הבוקר בלי כוס קפה טוב, חלקנו אף שותים קפה מספר פעמים במשך היום, קפה בלילה עם חברים או קפה עם שותפים עסקיים.

צריכים רק ללכת ברחובות הראשיים ולשים לב למספר רשתות הקפה כדי להבין את האהבה שלנו למשקה האהוב המכיל קפאין.


יום הקפה הבינלאומי הוא אירוע שנתי הנחגג ב 1 באוקטובר בכל שנה שמכבד וחוגג את הקפה כמשקה ואת תעשיית הקפה כולה. היום זה מספק הזדמנות לקדם ולהעלות את המודעות להשפעה החברתית, הכלכלית והסביבתית של ייצור וצריכת קפה ברחבי העולם.


יום הקפה הבינלאומי נחגג לראשונה בשנת 2015 ומאז זכה לפופולאריות כאשר תרבות הקפה המשיכה לצמוח ברחבי העולם. זהו יום עבור חובבי קפה להתכנס יחד, לחלוק את אהבתם לקפה ולהעריך את ההיבטים השונים של שרשרת אספקת הקפה, החל מהחקלאים המגדלים פולי קפה ועד הבריסטות, שמעצבים משקאות קפה טעימים.


פעילויות ואירועים ביום הקפה הבינלאומי כוללים לרוב טעימות קפה, מבצעים מיוחדים בבתי קפה, הפעלות חינוכיות בנושא ייצור קפה וקיימות ודיונים על האתגרים העומדים בפני חקלאי הקפה. בנוסף, יום זה משמש הזדמנות להדגיש את החשיבות של סחר הוגן ופרקטיקות בר קיימא בתעשיית הקפה.


לקפה יש היסטוריה עשירה ומשמעות תרבותית במדינות רבות, ויום הקפה הבינלאומי משמש כדרך לחגוג את המשקה האהוב הזה בקנה מידה עולמי תוך התייחסות לנושאים חשובים הקשורים לייצור ולצריכה שלו.


אחד משקאות הקפה האהובים עלי הוא לאטה, קיצור של "קפה לאטה" באיטלקית, הוא משקה קפה פופולארי המורכב מאספרסו וחלב מאודה. המילה "לאטה" עצמה פירושה "חלב" באיטלקית, מה שמשקף את המרכיב העיקרי במשקה הקפה הזה.


כך תכינו לאטה טיפוסי

מנת אספרסו היא הבסיס של לאטה. אספרסו הוא קפה מרוכז, שנרקח על ידי הוצאת מים חמים דרך פולי קפה טחונים דק. הוא ידוע בטעמו החזק והעשיר.


חלב מאודה מתווסף לאספרסו ליצירת מרקם מאוזן וקרמי. החלב מוקצף בדרך כלל ליצירת שכבת מיקרו-קצף מלמעלה, שמוסיפה למשקה איכות קרמית ומעט אוורירית.


לאטה עשוי להיות גם כמות קטנה של קצף מעל, שנוצר במהלך תהליך האידוי. כמות הקצף יכולה להשתנות בהתאם להעדפות אישיות ולווריאציות אזוריות.


אנשים רבים מתאימים את הלטה שלהם עם חומרי טעם וריח שונים, כגון וניל, קרמל, אגוזי לוז או אחרים. ניתן להוסיף את חומרי הטעם הללו כסירופים כדי לשפר את טעמו של הלאטה.


אמנות לאטה, שבה בריסטות יוצרים דפוסים דקורטיביים או עיצובים על פני השטח של הלאטה באמצעות קצף החלב, הפכה גם היא לפופולארית למדי בתרבות הקפה.


ראוי לציין כי פרופורציות לאטה עשויות להשתנות ממקום למקום, ובאזורים מסוימים עשויות להיות וריאציות ייחודיות משלהם של הלאטה. לדוגמה, במקומות מסוימים, ייתכן שתמצאו מנות לאטה גדולות יותר המכונות "café au lait" או "flat white", כל אחת עם יחס שונה במקצת של קפה לחלב.


לאטה הוא משקה קפה רב-תכליתי שרבים נהנים ממנו בשל טעמו החלק והקרמי, מה שהופך אותו לבחירה פופולארית בבתי קפה ובתי קפה ברחבי העולם.


אמנות לאטה

אמנות לאטה היא צורה של אמנות דקורטיבית שנוצרת על ידי מזיגת חלב מחומם לתוך כוס אספרסו או משקאות קפה אחרים כמו קפוצ'ינו או לאטה. זוהי טכניקה מיומנת שהופכת כוס קפה פשוט לעיצוב מושך ויזואלית ולפעמים מורכב.

הנה כמה נקודות מפתח על לאטה ארט:

כדי ליצור לאטה ארט, אתם צריכים אספרסו טרי או קפה חזק, חלב מחומם וכלים נכונים כגון קנקן מקציף חלב בסגנון בריסטה או כלי עם מכסה ויד יציבה.

הצעד הראשון הוא לחמם ולהקציף חלב למרקם הנכון. החלב צריך להיות בעל מרקם קטיפתי ומיקרו-קצף, אשר מושג על ידי שילוב בועות אוויר זעירות בתהליך האידוי. הטמפרטורה של החלב צריכה להיות סביב 71 - 65 צלזיוס.

להשגת הקצף המוצלח ביותר מומלץ להשתמש בחלב קר עם 2%-3% שומן לפחות. אסור לשרוף חלב או להרתיחו. הטמפרטורה האידיאלית לחימום חלב, היא 67 מעלות.

הקצף האיכותי ביותר הוא הקצף האחיד, הסמיך והקטיפתי בו בקושי ניתן לראות בועות. אם אתה שמים לב שבקצף נוצרו בועות גדולות, פשוט תסובבו את הקנקן ותדפקו קלות על דופנותיו על מנת "לפוצץ" את הבועות הגדולות.

את החלב מוזגים בעדינות בכדי שיתערבב עם הקפה בשכבתו העליונה. מעל החלב ניתן להוסיף קצף רך באמצעות כף.

עיצובי לאטה ארט נוצרים בדרך כלל על ידי יציקת החלב המחומם לאספרסו בצורה מבוקרת ומדויקת. הגובה והזווית שבהם נמזג החלב, כמו גם המהירות, קובעים את התבניות והעיצובים שצצים.


כמה עיצובים נפוצים של לאטה ארט כוללים את הלב, הרוזטה, הצבעוני, הברבור, ואפילו עיצובים מורכבים יותר כמו חיות או דפוסים מורכבים. עיצובים אלה נוצרים על ידי מניפולציה של זרימת החלב בזמן שאתם מוזגים אותו לקפה.


ישנן שתי טכניקות עיקריות ליצירת אמנות לאטה. מזיגה חופשית כרוכה במזיגת חלב ישירות לתוך הקפה כדי ליצור עיצובים, בעוד שחריטה כוללת שימוש בכלים כמו קיסמים או עטי לאטה ארט לצייר על פני הקפה לאחר שהחלב נמזג.


השגת עיצובי לאטה ארט עקביים ומסובכים דורשת תרגול ומיומנות. בריסטות מבלים הרבה זמן בשכלול טכניקות המזיגה שלהם ולומדים לשלוט בזרימת החלב כדי ליצור את הדפוסים הרצויים.


לאטה ארט לא רק משפרת את המשיכה החזותית של קפה אלא יכולה גם להשפיע על הטעם והמרקם של המשקה. השילוב של אספרסו וחלב מאודה בלאטה ארט יוצר חווית קפה מאוזנת ומהנה.


אמנות הLatte הפכה לסמל של קפה איכותי והיא מקושרת לבתי קפה מיוחדים ובתי קפה. זה מוסיף מגע אישי לכל כוס ויכול להפוך את חווית שתיית הקפה למהנה יותר.

בסך הכל, אמנות לאטה היא מיזוג של ביטוי אמנותי ואומנות קפה, מה שהופך אותה להיבט פופולארי ומוערך של תרבות הקפה במקומות רבים בעולם. זה לא רק על הטעם אלא גם על התענוג הוויזואלי שהוא מביא לחובבי קפה.


שבלונות קפה

שבלונות קפה, הידועות גם כשבלונות קקאו או שבלונות אבקה, הן תבניות קטנות, לעתים קרובות דקורטיביות, עשויות מחומרים בטוחים למזון המשמשות ליצירת עיצובים או דוגמאות על פני השטח של משקאות, במיוחד על משקאות קפה כגון לאטה, קפוצ'ינו ושוקו חם.

השבלונות הללו הן דרך מהנה ויצירתית להוסיף נופך נוסף של אסתטיקה לקפה או למשקאות מוקצפים אחרים.

QBIX Cappuccino stencil - Reusable barista coffee stencil set - Cocoa stencil - 12 pieces - Yoga, nature & good vibes

QBIX Cappuccino stencil - Reusable barista coffee stencil set - Cocoa stencil - 12 pieces - Yoga, nature & good vibes


הנה איך הם עובדים ומה שאתה צריך לדעת עליהם:

שבלונות קפה מגיעות במגוון רחב של עיצובים, החל מצורות גיאומטריות פשוטות כמו לבבות, כוכבים ופרחים ועד לדוגמאות מורכבות יותר, סמלים או אפילו עיצובים מותאמים אישית. סטנסילים מסוימים הם נושאים, עם מוטיבים עונתיים או חגים, בעוד שאחרים עשויים להציג הודעות או לוגו.

שבלונות קפה עשויות בדרך כלל מחומרים באיכות מזון כמו פלסטיק, נירוסטה או אפילו סיליקון. שבלונות נירוסטה עמידות וקלות לניקוי, בעוד שבלונות פלסטיק או סיליקון גמישות יותר ומתאימות לגדלים וצורות שונות של כוסות.


כדי להשתמש בשבלונה של קפה, אתם פשוט מניחים אותה על פני השטח הקצף של הקפה, השוקו החם, או כל משקה עם חלק עליון מוקצף. לאחר מכן, מפזרים אבקת קקאו, קינמון או תוספת מתאימה אחרת על השבלונה. השבלונה פועלת כמחסום, ומאפשרת לציפוי לנחות רק על האזורים החשופים ויוצרת עיצוב גלוי על המשקה.


שבלונות קפה משמשות בעיקר כדי לשפר את המשיכה החזותית של המשקאות. הם יכולות להפוך לאטה רגיל או קפוצ'ינו ליצירת אמנות ראויה לאינסטגרם. העיצובים המאובקים יכולים לנוע בין אלגנטיות פשוטה לדוגמאות מורכבות ומושכות את העין.


שבלונות קפה אינן מוגבלות רק למשקאות. אתה יכול להשתמש בהם כדי לקשט קינוחים, כמו עוגות, קאפקייקס, או מאפים, עם אבקת סוכר, קקאו או זילוף צבעוני.


בחלק מבתי קפה או עסקים יש אפילו שבלונות קפה מותאמות אישית עם הלוגו או שמות המותג שלהם כדי ליצור חוויה ייחודית ובלתי נשכחת עבור הלקוחות.


חובבי קפה ובריסטים ביתיים משתמשים לרוב בשבלונות קפה כדי להעלות את כישורי הכנת הקפה שלהם ולהרשים חברים ובני משפחה עם יצירות קפה, שהוצגו להפליא.


שבלונות קפה הן אביזר מענג ויצירתי לחובבי הקפה והמשקאות החמים. הם מציעים דרך פשוטה אך יעילה להוסיף מגע אמנותי למשקאות, מה שהופך אותם ליותר מושכים ויזואלית ומהנים.

בין אם אתם בריסטה מקצועיים או אנשים, שאוהבים להכין קפה בבית, שבלונות קפה יכולות להיות תוספת מהנה ודקורטיבית לערכת הכלים להכנת הקפה שלכם.

16pcs Coffee Stencils Templates Fancy Coffee Printing Model Foam Cake Stencils Coffee Drawing Cappuccino Mold Coffee Stencils


סט סטנסיל לקפה זה מה שעושה את המתנה האידיאלית, לחבר, למשפחה, לאנשים ששותים קפה או בשביל עצמך!


life begin after coffee

Happy International Coffee Day


מאמרים קשורים

ה 1 לאוקטובר- יום הקפה הבינלאומי כאן

אמנות בקפה כאן

כאן New York Café בודפסט

כאן Bacha Coffee במרקש

הטעם של למעלה משלוש מאות שנות היסטוריה Caffe Florian כאן
Comments


bottom of page