שמנים אתריים l כול מה שאתם צריכים לדעת


MAGANIO Essential Oils Gift Set Top 8 [A+ RAW Material] 100% Pure Natural, 10ML Therapeutic Grade Undiluted Oils Kit for Diffuser for Home, Aromatherapy...


רובנו שמענו לא מעט על שמנים אתרים, אך המוניטין שלהם כאובססיה הארומתרפית של הסבתא פגע במעמדם בעולם הבריאות. עד עכשיו.


שמנים אתרים הם לא רק אוסף של בקבוקים קטנים, שמריחים נהדר, שמנים אתריים הם המפתח לטיפולים אלטרנטיביים. החל מלבנדר מרגיע ועד מנטה שמגביר את מצב הרוח וכל מה שביניהם, תערובת נכונה של שמנים אתרים יכולה לשנות את ההרגשה שלנו לחלוטין.

מה אנחנו עושים עם הבקבוקים הקטנים האלה? האם זה בטוח להשתמש בשמנים אתרים? מה אנחנו צריכים לדעת על שילוב שמנים אתרים בשגרת הבריאות היומיומית שלנו ...


מה זה שמנים אתריים?

שמנים אתרים הם תמציות צמחיות חזקות, מזוקקות, טהורות מדגימות צמחים שונים, שמקורם מרחבי העולם המסתתרים בשורשים, בזרעים, בעלים, בפרחים, בפרות ובקליפת הגזע.


שמנים אתרים הם תרכובות מרוכזות, חזקות המעניקות לצמח את הניחוח, מגנות עליו מפני תנאים סביבתיים מסוכנים, מפני מחלות, מפני פטריות, מפני בעלי חיים, נועדו למטרת הישרדות של הצמח ואף מסייעות לו בהאבקה ובהפריית הצמחים, בין שאר התפקידים החשובים והיתרונות.

השמנים לוכדים את ניחוחו וטעמו של הצמח, או את "המהות".

תרכובות ארומטיות ייחודיות מעניקות לכל שמן אתרי את המהות האופיינית לו.

שמנים אתרים מתקבלים באמצעות זיקוק מחלקיו השונים (באמצעות קיטור ו/או מים) או בשיטות מכניות, כמו כבישה קרה.

לאחר מיצוי הכימיקלים הארומטיים, הם משולבים עם שמן נשא ליצירת מוצר מוכן לשימוש.


שמנים אתריים המופקים מצמחים משמשים לתעשיות מזון, בשמים, טיפולי יופי, מוצרי קוסמטיקה, סבונים, טיפולי בריאות ברפואה אלטרנטיבית ועוד.


מהם היתרונות של שמנים אתרים?

מכאן נובע כי תכונות ההגנה שהשמנים האתרים מעניקים לצמחים, במידה מסוימת, עובדים גם עבורנו. לכל תמצית מצמח מסוים יש מספר יתרונות, הם יכולים להיות מרגיעים, משכי כאב, מפיגי חרדה ודיכאון, מנקים, מרגיעים את הנפש והגוף, משקמים את העור, מטפלים בצלקות ובכוויות, מרפים שרירים, נוגדי דלקת, עוזרים להירדמות ושינה טובה, מעוררים, מרוממים את מצב הרוח, ממריצים יותר ..

השמנים האתריים עובדים על ידי ספיגה לעור דרך מריחה על העור או דרך עיסוי והחדרת השמנים לגוף, ודרך מערכת הנשימה, בשאיפה שלנו את הריח.


אילו סוגים של שמנים אתרים קיימים?

תנו שם של צמח ואתם כמעט תוכלו להמר, שניתן להפיק ממנו שמן אתרי. ישנם מאות סוגים שונים של שמנים אתרים, הם יכולים לנוע בין שמני הדרים כמו אשכולית ורודה וברגמוט, לפרחים כמו ורד וגרניום, עלים מעצים כמו עץ האורן ועץ האיקליפטוס משמשים גם למיצוי שמנים אתרים ואז עשבי תיבול ותבלינים כמו רוזמרין וכורכום.


3 תערובות של שמן אתרי שאתם יכולים לעשות בעצמכם

להגברת מצב הרוח - רוז, נרולי ויסמין.

לשינה טובה - לבנדר, קמומיל ווטיבר.

תומך בנשימה - ברוש, קמפור ורוזמרין.


מה צריך לדעת לפני שקונים שמנים אתרים

למרות שהכול נשמע לא מזיק וטבעי, מריחת שמנים אתרים טהורים ישירות על העור עלולה לגרום לתגובה אלרגית. תוסיפו לזה שוק מפוקפק, או שמנים אתריים מזויפים והדברים יכולים להשתבש בקלות.


קנו את השמנים האתרים מספק שאתם סומכים עליו.

לעולם אל תשתמשו בהם כשמן טהור נקי, השמנים האתריים צריכים להיות מעורבבים עם שמן נשא כמו שמן קוקוס, שמן שקדים מתוק או שמן נר הלילה לפני היישום.

לפנות לייעוץ רפואי לפני השימוש בשמנים אתרים אם יש לכם מצבים בריאותיים ו/או שאתם נוטלים תרופות.


דרכים לשימוש בשמנים אתרים

באמבטיה

הוספת שמנים אתרים למי האמבטיה עוזרים להגביר את היתרונות הטיפוליים והמרגיעים, בהתאם לסוג השמנים שאתם בוחרים להשתמש.

כשמדובר בהכנסת שמנים אתרים לאמבטיה, זכרו, שמן ומים אינם מתערבבים, כלומר השמנים האתרים אינם מסיסים במים. כשאתם נכנסים לאמבטיה, טיפות השמן הקטנות יכולות להיצמד לעור ולאזורים רכים יותר, בדיוק כאילו הייתם מורחים את השמן הלא מדולל ישירות על העור, שעלול לגרות ולשרוף.

שלבו תחילה שמנים אתרים עם שמן נשא.

אתם לא תרצו שהשמנים האתרים יהיו על המים; רצוי שהם יפוזרו ברחבי האמבטיה. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לשלב שמנים אתרים בשמן נשא תחילה, כמו שמן קוקוס, שמן זית, שמן חמניות או שמן חוחובה.

לערבב בידכם את מי האמבטיה לפני שנכנסים בכדי לעזור בהפצת השמנים.

מפתה מאוד לטפטף שמנים אתרים לאמבטיה בזמן שהמים זורמים לאמבטיה, אבל זו לא הדרך. המים הזורמים החמים יגרמו לשמנים האתרים לברוח מהאמבטיה ויגרמו במקום לריח טוב בחדר האמבטיה.

כדי להפיק את המרב מהאמבטיה הארומתרפית, מלאו את האמבטיה, סגרו תחילה את המים לפני הוספת שמנים אתרים להשפעה ארומטית מלאה.

זה שאתם אוהבים ריח מסוים לא אומר, שאתם צריכים להשתמש בו לאמבטיה, גם אם אתם משתמשים בשמן נשא. היזהרו במיוחד בשימוש באמבטיה משמנים הידועים כמגרים את העור והריריות כמו שמן מקינמון, ציפורן, אורגנו, נענע, טימין ועוד.

העור שלנו אוהב: שמן לבנדר - להרגעה, לשיפור השינה, מתאים למערכת החיסון והעיכול.

קמומיל - מרגיע, משחרר מתחים.

שמן ורדים טבעי - תורם לשיפור מראה העור, מחטא את העור ומשיב לעור את הלחות הדרושה לו.


שמנים אתריים לאמבטייה בהמלצת המגזין ELLE

AROMATHERAPY ASSOCIATES Support Breathe Bath and Shower Oil, 55ml


ILAPOTHECARY + NET SUSTAIN Beat The Blues Shower and Bath Oil, 150ml


BAMFORD Rose Bath Oil, 250ml


שימוש במפזר

שימוש במפזר הוא דרך נהדרת להטמיע את המרחב ביתרונות הטיפוליים של שמנים אתרים, בנוסף אתם שזקוקים רק לטיפה אחת או שתיים כדי ליהנות מהיתרונות של השמנים האתריים.

אם אתם מתקשים לישון, הוספת שמן אתרי לבנדר, קמומיל או וטיבר למפזר לפני השינה יעזור להרגיע אתכם, יעזור להשיג שלווה ואיזון ויכניס אתכם למצב של שינה, ואילו שמנים כמו איקליפטוס נהדרים להתפזר באוויר אם אתם מרגישים אף סתום וגודש באף.


מדיף שמנים אתרים בהמלצת המגזין ELLE